| anonim_4396 a întrebat:

Cate puncte trebuie sa iei la testul auto (pentru a putea lua carnet de tip B)?

26 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Deci ai 26 de intrebari la care trebuie sa raspunzi in 30 de minute. Minimul la care trebuie sa raspunzi corect este de 22 de intrebari. Daca raspunzi corect la 22 de intrebari sau mai mult ai promovat examenul teoretic si poti merge mai departe la proba practica unde ai voie sa faci greseli care sa acumuleze 20 de puncte la 21 de puncte esti declarat respins. Bafta la examen.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cel putin 22 de puncte.

daniela
| daniela a răspuns:

22 de puncte din 26 intrebari....si cca 30 min.Bafta la examen

| liviupaun a răspuns:

22 de puncte minim max 26.pt america este punctajul maxim 100 iar minimul este 60

| liviupaun a răspuns:

22 de puncte minim max 26.pt america este punctajul maxim 100 iar minimul este 60

| gaby_6279 a răspuns:

22 punte acu a bagat si mecanica si pe timp de noapte

| greg a răspuns:

22 de puncte

| frumusik007007 a răspuns:

Mai mult de 22 inclusiv

| Mya a răspuns:

Minim 22 pct, maxim 26.

| Princessee a răspuns:

22 de puncte.

| Sofer a răspuns:

Minim 22/26.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pentru a avea un permis auto categoria B la purtător trebuie să acumulezi minim 22 de puncte iar maximul este de 26 de puncte.
Mult succes viitor șofer/șoferiță.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

22 de puncte! in cazul in care permisul a fost suspendat! si pentru redobandirea lui esti nevoit sa dai examen, vei da un altfel de chestionar decat cel pentru dobandire, care are 15 intrebari, din care trebuie sa raspunzi minim la 13.Sunt foarte ciudate: http://www.incepator.ro/teste_auto_recuperare_permis.asp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

22 minim 26 max

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cate puncte trebuie sa iei la testul pentru A

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

22 logic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| powergirl a răspuns:

Minim 22

| clys a răspuns:

22 de puncte

| Robert_Molnar_1969 a răspuns:

Punctajul minim la cat B

| Nedelcu_Andrei_1989 a răspuns:

Dar pentru Germania cate puncte trebuie sa faci

| Ælfå_Älëx_1950 a răspuns:

Dacă nu treci de 21, 22 la examenul pe orași pici? Sau dacă faci sub. exemplu 14 treci?