| anonim_4396 a întrebat:

Cateva pareri, este o masina buna?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0f/Ford_ Ka_red.jpg

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Eu cunosc cat de cat bine Ford Ca, si pot sa iti spun ce avantaje si ce dezavantaje are.
Pozitiv ar fi faptul ca cu toate ca este o masina mica are stabilitate in timpul mersului, motorul si cutia de viteze sunt adecvate pentru aceasta masina, are un consum relativ mic (in afara orasului consuma sub 5 Litri/100Km), are loc destul pentru doua persoane de 190cm, spatarul din spate se poate rabata pentru transport de marfa mai mare, piesele si intretinerea sunt mai ieftine in comparatie cu concurenta.
Negativ ar fi ca ruginesc relativ repede atat pe din afara (aripile din spate, in jur la capacul de la rezervor, clapa de la portbagaj) cat si pe dedesubt (pragurile si podeaua, la primele modele chiar si sasiul). Broastele de la usi sunt sensibile in special cea de la portbagaj, si mansetele de la transmitie se rup relativ repede.
Daca ai de gand sa cumperi una folosita atunci trebuie sa ai grija sa vezi daca cumva innauntru este umezeala mare (baga mana pe sub bord, scaune, rabateaza scaunul din spate, uitate sub roata de rezerva. Electrica este sensibila la acest model si poate sa faca probleme daca undeva intra umezeala prea multa.
Parerea mea este ca daca vrei o masina care o folosesti numai cativa ani (2-5 depinde de ce varsta are), poti linistita sa cumperi un Ford Ca.
Chinul hotararei (hotararei, este corect?) tot tu il ai.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e buna deloc

| Claudio a răspuns:

Da este o masina buna de oras si nu numai tinand cont de urmatoarele caracteristici:mica, simpatica, economica, este detul de inalta(tinand cont ca avem niste drumuri in Romania phhbig grin )

| Floreenofficial a răspuns:

E bunutza.se poate totusi si mai bine, dar oricum ai nimerit-o! laughing
succes! :*

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Multumesc foarte muult...Roby! informatii foarte utile si precise!

| bmw_8391 a răspuns:

NU! este o masina urata si nici macar nu ii buna...pentru o fata mie imi place seat ibizahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ford Ca, daca ii dai spoilerele jos arata ca drak! Desi are pret accesibil cred ca e cea mai ciudata masina marca Ford. Mai cauta, sunt multe autoturisme in 2 portiere, ieftine si dragute www.tocmai.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea. nu e stabila la viteze mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E, excelenta pentru fetetongue