| xZer0x a întrebat:

Ce ati alege dintre un Opel(1999) si un Peugeot(2004)? In principiu vreau sa stiu cam cat de scumpe sunt piesele...

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De obicei piesele franțuzești sunt mai scumpe decât cele nemțești

| relian a răspuns:

Te duci la un magazin, intrebi acolo ce pret sunt asa la ceva piese pentru fiecare, apoi iti faci o idee cum sta treaba.E mai simplu si stii exact, nu ce spune unu altu.Fiecare cumpara mai stiu eu de unde sau poate cumpara after matket, deci depinde si ce piese doresti sa folosesti.

| nelyjoly a răspuns:

Opel dar sa fie dupa anul 2002

| sunshine19680925 a răspuns:

Eu merg pe Opel. Am avut si stiu ce inseamna. A mea a fost o Astra din 96'. Exceptionala masina pentru vremea aia. Despre Peugeot am auzit prea putine lucruri bune (si legat de cele mai noi si legat de cele mai batranele).

| qweasdzxc123 a răspuns:

Daca ma pui sa aleg dupa ani, oricine ar alege Peugeot-ul, deoarece aia 5 ani fac diferenta, ca piese de schimb, cele de Opel sunt cele mai ieftine, si are si un consum relativ mic fata de altele, totusi nu cred ca merita un Opel din '99, anul de fabricatie e mult prea vechi si risti sa o folosesti maxim un an- doi si dupa sa inceapa sa cada, piesa cu piesa, pana ajungi sa dai mai mult decat ai fi dat pe una mai noua