| EmilTraian95 a întrebat:

Ce ati alege intre Opel Astra Sedan / Skoda Fabia Berlina / Skoda Octavia / Chevrolet Aveo / Fiat Albea / VW Polo Berlina / Ford Focus toate mai noi de 2004 si toate cu motor de 1.4? ( va rog frumos sa specificati alegerea facuta m-ar ajuta mult )

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Opel Astra Sedan - o varianta destul de ieftina dar cam uratica

Skoda Fabia Berlina - urata tare si deja sub Astra

Skoda Octavia - cea mai buna alegere

Chevrolet Aveo- masina prosta si nesigura, mai bine Logan fara discutii

Fiat Albea - cred ca Loganul il bate la fundu gol

VW Polo Berlina - exista asa ceva dupa 2004?

Ford Focus - daca bugetul te ajuta, alaturi de Octavia e alegerea cea mai buna

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Octavia si Focus le-as scoate din lista, sunt caroserii pentru diesel. Dintre cele ramase, as merge pe Astra, ca am avut si mi-a placut mult modelul, e pe gustul meu: consum mic, piese ieftine, spatioasa, confortabila si stabila.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Skoda Octavia. E o clasa peste restul.

| Andryez a răspuns:

VW Polo Berlina, crede-ma am VW Polo Classic, fabricatie 1998, si il am de 5 ani, daca vrei sa ma crezi nu am schimbat nimic pe el, doar consuumabilele, ulei, lichid de frana, placutze, l-am dus pe platforma la o verificare, si totu e perfect pe dedesubt, sunt foarte rezistente, mergi pe mana mea, nu glumescwinking