| anonim_4396 a întrebat:

Ce mașină îmi recomandați?
- Audi TT Quattro ( 2001 )
- Mazda RX-8 ( 2004 )
- Mercedes-Benz SLK 230 ( 1998 )
Dezavantajele pe care le văd eu sunt: Audi - Prețul Mazda - Motorul Mercedes - Spațiul. Aștept păreri.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as merge pe Mercedes, da' e vorba de gust. Mi-au placut 'mertzanele', mai ales la partea de tractiune/aderenta.

| Ganzzo a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

La Mercedes mă gândeam și eu doar că are numai 2 locuri și nu are Airbag-uri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ganzzo):

Din ce vad pe net, are airbag-uri, macar frontale (in volan si la pasager).
Dar astea nu stiu cat de mult ajuta; daca porti centura de siguranta face mai mult decat 6 airbag-uri. Daca n-o porti, risti sa ajungi intr-o pozitie aiurea cand se deschid airbag-urile, si mai rau te lovesc, decat te protejeaza.

7 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Pentru tine? O Dacia 1310 e numa buna.

| Florian20405 a răspuns:

Bineinteles Audi, mai ales daca este quattro big grin aia e nebunie curata dpdv al puterii, dupa care as alege cu siguranta maza rx8.
bafta!

| Dragos1600 a răspuns:

Eu iti recomand Mazda RX-8!

| Nikoo12 a răspuns:

Eu zic Audi ..decat sa ai probleme cu motorulsau cu spatiul mai bine ai da niste bani in plus :*
Funda? :*

| Razwany123 a răspuns:

Salut. Dupa parerea mea o mazda ex-8 este o masina frumoasa, puternica, Dupa parerea mea ar trebui sa iti alegi o mazda, acuma cum doresti tu, pana la urma va fi masina ta happy! Bafta si mult noroc la alegerea masinii!