| MaryDia a întrebat:

Ce masina e mai buna Dacia 1400 sau un Logan?

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Dacia Logan suta la suta. Un 1400 cu sub 100.000 km la bord nu gasesti, plus ca nu are absolut nici o dotare. Doar pretul e mult, mult mai mic, aproximativ 800 - 1000 euro. Deci Loganul e mult mai bun, cu toate ca unul second hand, bine intretinut, Preferance sau Laureate de 1.4 te poate ajunge cam pe la 3500 - 5000 de euro, dar stii ca o sa te tina, si nu trebuie sa mesteresti la ea in continuu.

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cu banii care i-ai da pe un logan second, iei una nemteasca. loganul deja il mananca rugina.

| Braunion a răspuns:

Loganul este un Renault sub sigla Dacia. Dacia 1400 e o caruta cu volan.
Nici macar nu exista termen de comparatie.

| AgathaRo a răspuns (pentru Braunion):

Care-i mai ieftina la intretinere caruta cu volan sau Sloganul francez? E normal ca caruta cu volan nu are senzori de aceea tot repari la ea.

| Braunion a răspuns (pentru AgathaRo):

Intrebarea era ce masina e mai buna, nu care e mai ieftina la intretinere. Dacia 1400 o legi cu sarma si ai terminat reparatia. Problema e ca are un consum enorm pentru ce ofera, chiar mai mare ca la Logan.

| Fulbaster a răspuns:

Normal ca Loganul pentru ca este mai noua, motor mai fiabil.

| SunOfThe a răspuns:

Logan-ul e de 10 ori mai bun.