| Ion_Darius_1996 a întrebat:

Ce masina pana in 1500€ imi recomandati?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un logan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in Romania ia-ti un Smart.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opel Vectra b sau c(mai costisitoare), opel astra g sau golf 4.Masini bune si sa stii ca loganul nu musca. Daca vrei bmw in banii aia il gasesti numai de prin 90-95' sau care debea daca se misca....bafta

| JusTPauL a răspuns:

Ford focus, gold 4, opel vecra...desigur la banii astia neinmatriculata.

| Florian20405 a răspuns:

Opel Astra in pretul ala il iei lejer, daca vrei ceva mai mare vectra.
Daca ai 2000 (din Germania) cea mai buna varianta este passat, a4, a6 2.5 TDI

| AndyPeScurt a răspuns:

Opel Vectra B din 2000-2002 2.2 diesel.
Nu iti recomand un BMW...
Pentru ca o sa gasesti o "pisicuta" din 1990-1994 cu minim 500.000 cu toba sparta.(chiar daca in anunt scrie bmw E 36 full de full 150.000 de KM reali)
Tias recomanda mai repede golf 3 1.9 TDI golf 4 vei gasi primul model din 98 in 2 usi 1.8 Tsi sau 1.9 TDI.
Ar mai fi passat b5 din 1994-5.
Totusi cred ca cea mai buna masina in bugetul tau este un CLIO SAU UN LOGAN.
BAFTA

| Seby271995 a răspuns:

Opel Astra!

| Ion_Darius_1996 explică:

Tin sa mentionez ca sa fie diesel pentru ca nu ma intereseaza consumul, eu m.as fi gandit la bmw 525tds sau opel astra de 2.0 sau 2.2
Dar nu stiu cat de fiabile sunt

| Ion_Darius_1996 explică:

Logan nici gratis nu mi.as lua laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ion_Darius_1996):

Atunci ia-ti bemveu cu volan pe dreapta si tine-l in curte, daca Loganul pute.
O masina in bugetul tau, cu acte pe bune, fiabila si practica, e Opel Astra F, orice motorizare (recomand 1.4-1.6 sau 1. 7TDS), te incadrezi in buget sa cumperi una intretinuta si cu taxa nerecuperata.
Daca vrei "bemveu", in banii tai iti cumperi linistit un E36 316-318 sau chiar 320, dar daca ai buget de doar 1500e pentru masina, sunt curios cum ti-ai permite un consum mixt de 12% la relanti, alaturi de o intretinere anuala de cel putin 1000 de lei (la mecanici de ocazie), si schimb de cauciucuri la 10. 000km (crezi ca RWD-ul e practic?).

| Ion_Darius_1996 explică:

Nu ma intereseaza benzinarele! vreau diesel cat o fi de mare nu e problema cu motorinawinking doar ma intereseaza ce masini sunt mai bune pana in 1500 de euro, nu incepeti sa imi ziceti de taxe si de restul ca nu stau in Romania!

| Ion_Darius_1996 explică:

Cel mai mult m.ar incanta opel astra g care ar fi mai bun 1.7d, 2.0 dsau 2.2 d si din ce an? Ce probleme frecuente are astra?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ion_Darius_1996):

1.7 sau 2.0
Dupa 2001
Probleme nu prea o sa ai.Caroseria daca nu este bine intretinuta ruginestr repede, si motorul poate sa faca probleme uneori...insa mi se pare una din celw mai bune masini pana in 2000£

| Ion_Darius_1996 explică:

Multumesc frumos!

| monster666 a răspuns:

BMW seria 3 an 1997 cam pe acolo.
Nematriculat.