| RazviiArT a întrebat:

Ce mașini pot conduce cu categoria B1? Îmi puteți lasa o lista va rog.

Răspuns Câştigător
| HeliosMetal a răspuns:

Cu b1 mai bine nu conduci nimic, e spre binele tuturor. Dar daca vrei musai sa-i enervezi pe soferii adevarati, ia-ti o tartaitoare de Aixam, asta se aude de pe luna cand o pornesti. BMW daca vrei sa fii smecher Isetta 300, Corbin Sparrow, Attica, Alta, Daihatsu Mira etc, dar spre binele tuturor mai asteapta si ia-ti o masina normala

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti conduce niste petarde gen aixam sau microcar

| WreckTangle a răspuns:

SUBCATEGORIA B1: autovehiculul cu trei sau patru roti avand masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg, si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cmc sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h;