| TuRneR01 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie de la cati ani se conduce un ford Ca. 16 sau 18?

Puteti sa-mi face-ti o lista cu masini care se conduc de la 16 ani?
Multumesca anticipat. P.S funda?

12 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Poti conduce Smart la 16 ani, sau Aixambig grin
Iar Ford Ca, de la 18 aniwinking. Succes:d

| viotedy a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Smart de la 18 cu B.

| suntserios a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Nu poti conduce niciun Smart la 16 ani.

| viotedy a răspuns:

De la 16 ani cu B1, doar aixam care e nasoala rau si periculoasa.mai bine scuter sau bicicleta decat aixam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Permis de conducere pentru ORICE masina, primesti numai dupa 18 ani.

| JulyStorm a răspuns:

Ford Ca am eu. Nu o poti conduce decat dupa 18 ani si obtinerea permisului categoria B.

Răspuns utilizator avertizat
| DjZen a răspuns:

Stiu ca din ce am vazut la tv ca doar in anumite tari se da permis la 16 ani de fapt nu este permis e un fel de licenta. Iar Ford Ca are un motor de 1.3 litri deci nu se poate conduce daca vrei poti incerca Aixam dar nici pe Smart nu poti incerca pentru ca are motorul mare de la 600 la 1000 cmc si nu iti risca viata acum ca la 18 ani sa nu mai poti sa dai de permis. Dar daca tot vrei recomand Aixamhappy. Sper ca te-am ajutat

| ManeaAlex a răspuns:

La 18 ma.....depinde la 16ani conduci masina in dowa locuri cu masa cilindrica de 49cmwinking

| hahalera2323 a răspuns:

Ford Ca se conduce de la 18 ani. Eu stiu ca masinile Aixam se conduc de la 16 ani.

| V3KT0R a răspuns:

Fordul se conduce de la 18, dar daca vrei de la 16 condu :feat, seat etc.

| suntserios a răspuns (pentru V3KT0R):

Cum pana mea sa conduci seat la 16 ani? si ce o fi ala feat?