| CreaţaWsz a întrebat:

Ce-mi trebuie pentru a conduce un tir? (permis de conducere, atestate)?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Permis categoria C, C+E, atestat, cartela pentru tahograf.
Si astea nu sunt toate, in functie de tipul de transport pe care il vei executa, mai trebuie diverse atestari, acte de la firma... La un control ai de prezentat un dosar si jumatate de acte, nu e ca si cu masina mica, sa dai permisul, buletinul, talonul si asigurarea.

| CreaţaWsz explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Wow, o gramada de hartii. Mersi! :*

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru CreaţaWsz):

Da... E foarte serioasa treaba. Am un vecin care a stat in arest cateva ore, in Ungaria, pentru ca ii lipsea lanterna din trusa PSI a cisternei... Au primit amenda de 400e, si au intrat in arest pana cand s-a platit amenda.

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Da îți trebuie permis de conducere categoria E. Și trebuie să ai minim 24 de ani pentru a începe școala de șoferi.

| heAdgN a răspuns:

Da îți trebuie permis de conducere categoria E. Și trebuie să ai minim 24 de ani pentru a începe școala de șoferi.