| Alexandru250201 a întrebat:

Ce modele de masini pana in 10000 de euro au tractiune spate si ceva caluti, peste 200?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

In afara de BMW si Mercedes ar mai fi Jaguar, Lexus, Infiniti, Cadillac si unele modele mai putin normale (Mazda MX-5, Nissan 370Z, Chrysler 300C).
La aproximativ 10 000 euro poti sa iei un Lexus IS220. Are motor de 2.2l diesel. Cred ca ar fi cea mai buna varianta pentru ce doresti.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uita-te in principal la Mercedes si BMW.

| relian a răspuns:

Modele pe benzina, alea au multi cai putere.Cauti la bmw si mercedes, asta daca vrei cu tractiune spate.
De exemplu bmw pe benzina are o singura masina cu 180 cp restul sunt peste 200.Masinile diesel sunt puturoase, de aia si consumul este mic.
Apoi cauti si alte branduri dar sport, la alea trag spatele.Sunt si japoneze si americane, acum depinde ce vrei tu.
Cand vrei sa stii ceva intri pe google scrii, sa dau un exemplu bmw wikipedia si acolo afli tot ce doresti tu despre bmw, cati cai, ce motoare, ce modele si tot asa.Asa faci si cu audi cu mercedes si oricare alt brand. Dupa vei sti mai multe decat daca intrebi pe aici, unde pui ca incepi sa inveti singur sa mai faci si altceva cu netu asta in afara de chat si Facebook laughing

| xerxes1 a răspuns:

Ai doar 17ani.
Ai facut rost de inca 4000 euro in 10 zile?
https://www.tpu.ro/......une-spate/

Te cam plictisesti asa-i?

| alexandruanghel a răspuns:

Pai tractiune spate au BMW-urile... Peste 200 nu cred ca gasesti, dar gasesti cu 173, 193 pe acolo. Seria 5, Seria 3, Sera 1, 4, 6