| emoboy a întrebat:

Ce parere aveti de motoarele de cross? Vorbesc de motor nu de motocicleta! As vrea sa imi iau una la SH, dar nu stiu cat rezista motoarele in timp.Un motor de 85cmc in 2t produce 26cai(enorm pentru unul asa mic si puterea este reala.Rezista motorul la asemenea putere?), unul de 125cmc, 2t produce 32cai si unul de 250cmc in 2t(55cp) si in 4t(44).App as vrea unu in 2t de 125.

3 răspunsuri:
| emoboy explică:

O intrebare pe care am mai pus-o sus este:"Rezista motorul al asemenea putere?", nu sunt prea puternice pentru o capacitate mica? De mers am mers pe un cross de 125 in 2t cum am vrut si un enduro de 250 in 4t (dar nu la blana).

| iKronstadt a răspuns:

Cand ai tras o calareala adevarata pe un cross? Nu de alta, dar vad ca te implici in detalii irelevante. Sa nu mai spun ca sunt TOTAL INEXACTE!
O ard pe bike de la 17 ani, si au trecut multi ani de atunci. Am fript si CZ, si MZ, si Java, apoi m-am spurcat la BMW pe cardan, si la minunatele Yamaha.
Pai, ma intrebi ce parere am, dar in acelasi timp imi expui parerea ta vis a vis caracteristici tehnice. Se poate dom'le?

| Nis a răspuns:

Eu conduc o Honda Hornet 600(600cmc-96 CP), dar am condus si un cross de 125 si pot sa zic ca avea putere! Adica daca nu esti pe faza si accelerezi prea tare din prima ai dat cu spatele de asfalt. Daca esti incepator ia-ti ceva pana in cel de 32 de cai pe care l-ai mentionat. Dar sa stii ca e fun daca ai pe unde sa mergi offroad cu el. Te poti distra si in oras cu el, dar mai putin decat pe deal. big grin