| AlexicăHD a întrebat:

Ce parere aveti de o aprilia rs 125 din 96? credeti ca e buna?

4 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

O motocicleta buna dar cam vechiuta! Dar depinde si cati km are la bord! Sincer se simte cand ceva e nou! Se simte in acceleratie! Ca la unele accelerezi la maxim si ele accelereaza treptat nu odata cu acceleratia! Rs este bun dar unul mai nou 2007! Aprilia este o motocicleta buna italiana si sunt multe din astea prin Romania! Cum a spus si @bluexaren sa nu iti iei o motocicleta mare! Sunt foarte puternice chiar si cele mai multe de 600cmc au puterea in jur de 80cp(depinde de motocicleta)! Ia gandeste-te ca o masina normala are 80cp, dar puterea asta pe o moto, ea e mai usoara decat o masina de vreo 4 ori(poate si mai mult)(moto=300kg si masina=1200kg).Un motor de 80cp =cu o masina de peste 300cp! Eu am 200cmc de 13cp am facut raportul si este ca o masina de 80cp! Dar cele puternice iti consuma si cat o masina 5%! Eu am mers cu Honda 600cmc 78cp cu 60km/h e credeam ca am mai mult peste 80, practic se simte viteza mai bine! Aprilia, Yamaha.etc sunt bune daca au 125cmc!

| GabyTzu_1295 a răspuns:

Draguta dar galagioasa, mai bine o honda gsxr de 1000 sau o hayabusa 1200 laughing glumeam
mai bine cauti o gillera dna de 125 sau de 80, foarte puternica si este scuter mai mult happy
bafta

| bluexaren a răspuns:

@scabex ar trebui sa iti fie rusine ca indemni omul la moarte!
@Alexica - degeaba iti dam noi sfaturi ca oricum o sa te asculti pe tine si o sa faci ce vrei tu!
Stiu prin ce stare de "nesiguranta" treci adica esti nesigur de alegerea pe care vrei sa o faci!
Nu iti lua Motocicleta mai mare de 250 cm3 (sport) ia-ti eventual un naked de 500 / 600 (MAXIM) stiu ca toti vreti puterea si viteza dar gandeste-te si la familia ta, viata ta, durerea pe care o sa o induri cand o sa cazi pe asfalt si o sa dai cu spatele de trotuar si o sa te bagi sub vreo masina ce vine din contra sens!
Nu te lua dupa videourile de pe youtube ( ca cica, baa ce motor are ala, merge cu 300, vreau si eu R1, r6 ) alea sunt motociclete pentru pista nu pentru drum. la drum este incomoda. Recomand Naked pentru drum.
Asta a fost parerea mea!
best regards, bluexaren.

| scabex a răspuns:

Decat o aprilia mai bine iti iei o yamaha R1 din 2000 nu sare peste 4000 de euro