| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Dacia Solenza? Intretinere, functionare, constructie, consum etc.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Dupa parerea mea si numarul de Solentze care imi vin in service mi se pare cea mai buna si mai fiabila masina facuta de Dacia si vad ca acum si Duster are sanse sa o intreaca desii nu a parut deloc ok masina la inceput si dupa parerea mea nici acum nu este ok dar sa asteptam si sa vedem cat de buna va fi in timp!

Solenta are piesele cu un pret mediu de cand cei de la Dacia au fost luati de Renault, nici scumpe ca la BMW sau Skoda sau Mercedes dar nici ca Opelul de ieftine. Sunt masini cu o intretinere destul de usoara, rezistente pe drumurile noastre, consum foarte mic, forta ok pentru motorul pe care il au, nici sa rupa gura targului dar nici sa te injure aia cu carutele ca le stai in drum. Eu zic ca merita masina dar la aceiasi bani ai putea lua un Golf 3! Altceva mai bun in nici un caz!

| express11 a răspuns:

Solenza este o masina ok, motorizare-nota 10; consum la fel, problema este caci cam intra apa in portbagaj...dar se rezolva cu chedere mai groase.bafta!

| ToKen a răspuns:

@ Omicron, ai mei au solenza si consuma 5l / 100 km ti se pare mult? probleme majore n-au avut niciodata, normal ca au mai schimbat niste piese dar na...

| Omicron a răspuns:

Mie sincer numi plac daciile designeul este f prostesc, de consunat consuma destul de mult, ai probleme destul de des cu ea ma refer la functionare