| Chiforescu_Marius_1997 a întrebat:

Ce parere aveti despre masinile mazda. sunt defectuoase? preturile la piese cum sunt?

Răspuns Câştigător
| FeeLGooD a răspuns:

Masinile Mazda dupa parerea mea sunt frumoase(mai ales Mazda RX-7 si 8)Au un stil mai de filme cu mistere iar piesele sunt potrivite la pret. Funda? big grin
P.S. si prietenul meu are o Mazda6 si este extrem de multumit de ea!

2 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Sunt destul de bune dar sa te feresti de cele cu motor cu rotoare( RX7, RX8), deoarece consuma extrem de mult vreo 20 litri la suta, piesele pentru un rotary sunt extrem de scumpe. Unchimeu are un CX7 turbo de 250 de cai, motor 4 in linie, si cand se activeaza turbina mananca la benzina de rupe. Mazda or fi ele masini bune dar doar unele, cu motoare mai mici, si fara turbo. Uita-te dupa MX-5.

| ReusxD a răspuns:

Masinile mazda sunt chiar foarte bune, numai ca consuma mult si piesele sunt bune...cauta pe net pentru mai multe detalii.