| magma8 a întrebat:

Ce pot face daca un cunoscut mi-a atins masina si mi-a deterioriat un pic portiera?
Buna ziua, deci ieseam de la spalatorie si eram pe pod(de tara, larg si cu balastru) si dadeam sa ies, am semnalizat si am oprit sa treaca masinile. In dreapta era un cunoscut cu masina parcata, faza e cand am oprit eu masina sa astepta sa treaca masinile de pe strada el iesea cu spatele...Din cate am vazut el nu a suferit nici o paguba, iar eu o dauna...nu chiar superficiala, doar un pic estetica, dar se observa daca te uiti atent si faci comparatie intre cele doua portiera(stanga si dreapta). El observand ca nu am avut nici-o pagba o plecat. Tin sa precizez ca am avut martori acolo si sunt destul de sigur ca sunt si camere de vedere. Am vorbit cu baietii de la spalatorie si mi s-a zis ca pot sa ma duc la cineva s-o fac cu vreo 50 ron, dar vreau sa stiu daca pot face ceva legal in privinta asta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca il cunosti pe ala il contactezi sa iti dea asigurarea.

| Denila123 a răspuns:

Da ti, ai dat seama ca prietenul cu care sa întâmplat accidentul e pe TPU o postare la fel