| Cristina_Neacsu_1994 a întrebat:

Ce probleme apar cel mai des la un Bmw seria 5, 520i quatrotronic? Ma refer la modelele 2004-2005, daca stie careva, daca aveti sau daca v-ati confruntat cu vreo problema... ma intereseaza mai mult de motor si cutie manuala

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Sistemul Quattro tronic este la Audi.Acest sistem de la Audi este de inalta calitate, cand auzi quattro deja te gandesti la putere si 4x4 de la Audi.
Bun de seria 5 e vorba aici, deci dupa mine este o masina extrem de fumoasa pe exterior are 10/10 de la mine big grin la interior la fel e frumoasa 8.8/10.
Ca si fiabilitate e destul de ok, dar vad destule bmw-uri pe la service, ei plangandu-se deseori la modelele 2000-2003-2004 de cutia de viteze automata.In rest daca a fost intretinuta masina este buna, doar e BMW. big grin
Bafta!

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Poate voiai sa zici X-Drive, e unul din cele mai bune sisteme 4x4 de pe piata, probleme nu am auzit sa fie.

| PRD98 a răspuns:

Cea mai mare problema este consumul daca e pe benzina.