| RrobByy a întrebat:

Ce sa fac daca mi s-a stricat filetul de la chiuloasa pentru bujie? La un atv de 107cc(110cc) Hummer? URgEnT!

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Eu am patit-o la scuter. A trebuit sa schimb chiuloasa.

| RrobByy explică (pentru AlexCrb):

Cat tea costat chiuloasa?

| AlexCrb a răspuns (pentru RrobByy):

Nu mai stiu exact. Pana in 200ron. Cauta pe internet la firme specializate sau chiar si pe okazii. Eu mi-am luat de pe smartmotor.ro parca.

5 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Fratelo e foarte simplu: Ei o filiera si un tarod de dimensiunea gaurii unde intra chiluloasa.si dai de filiera usor cu chea pana iti face filet in 10 minute ai facut filet iar. Daca esti din Turnu Magurele til fac eu dai si tu o bere tongue

| Seby80 a răspuns:

Trebuie sa regaci filetul, sunt masinarii speciale, automate cat si la mana, cauta la magazine specializate! daca nu exista pentru marimea ta, 110cc, alta chiluasa!

| Golondrina a răspuns:

Daca chiuloasa e din aluminiu sunt doua posibilitati, ori inlocuiesti chiuloasa ori mergi la un atelier de strungarie pentru a confectiona o bucsa cu prindere pe chiuloasa si bujie.