| anonim_4396 a întrebat:

Ce soluții pentru protecția vopselei și a luciului de pe mașina știți? M-am gândit sa pun o folie protectoare dar nu stiu dacă merita? Strica aspectul? Sau sa o colantez in negru? Care dintre aceste opțiuni ar merge mai bine și niște prețuri, e vorba de un Audi A6 2013, sedan.

3 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Optiuni*
Eu unul folosesc ceara auto pentru stralucire si protectie.

| Valyasdfg a răspuns:

Am înțeles că se poate da cu ceară specială pentru mașini, întreabă la service.uri sau de-ăștia ce se ocupa cu mașinile

| PaulStudio a răspuns:

Salut,
Se poate da cu ceara, lac de protejeaza vopseaua, dar si o folie speciala transparenta sau alte culori/modele.

Pt a proteja vopseaua este indicat ca masina sa fie pastrata in garaj, sau cu o prelata de calitate. Bineinteles si sa fie spalata nu la jeturi foarte mari, si intretinuta bine pentru a pastra intacta vopseaua si aspectul estetic cat si mecanic al masinii.