| benga94 a întrebat:

CE spuneti:Logan,fiat stilo,vw polo, astea mar tenta la panan 2000 de euro nu vechi ca an peste 2001 la toate ce spuneti? toate 3 au consum mic loganul imi pare ca are de 6 si fiatul 5, 5 ceva de genu, ce pareri imi dati? Pe mine mar tenta si renault megan sau clio la aceeasi bani au un aspect frumos mai ales meganul dar am inteles ca sunt piesele scumpe nu stiu la fiat daca sunt asa scumpe la vw si logan am inteles cas ieftine! Astept sfaturi pareri sau alte idei de masini asemanatoare la pret dar nu din 97-99
peste anul 2000!

11 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Loganul e bun dar unu care nu a fost taxi sau handralit nu gasesti sub 2500 - 3000 de euro. Varianta pe benzina de 1.4 e destul de buna cu toate ca in oras consuma 9 si un pic, dar in afara e 6.4. Asigurarea nu e asa scumpa vreo 150 de lei, impozitul e foarte mic, cam la 95 de lei. E incapator, are suspensii inalte si perfecte pentru hartoapele noastre. Modelul fabricat din 2004 pana in 2007 este dupa mine cel mai frumos, si singurul care a mai avut motorul de 1.4. Iti recomand Loganul, pentru ca e fiabil si are piese ieftine.

| benga94 explică (pentru robijam):

E bun loganul ai dreptate, dar ca si consum parca e cam maricel, tot mai bine un polo care consuma putin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu scoti in veci consum de 6 la logan, cel putin nu in oras, nici macar la cel diesel.

| Anitta97 a răspuns:

Loganul este urat ca masina...dar fiecare cu gusturile lui! Fiat stilo se strica mereu cate ceva la el.Iti poti lua un Ford Focus este spatios frumusel si consumul este ok happy Daca nu iti place opteaza mai mult pentru Megan sau WW happy In niciun caz Logan laughing

| benga94 explică (pentru Anitta97):

Asas femeile! Nu le palce cu loganul laughing), sa inteleg ca nu te-ai lasa agatata de unu cu un logan, dar la unu cu un megan te-ai duce!

| Anitta97 a răspuns (pentru benga94):

Tata se ocupa cu masini ..si ma pricep cat de cat tongue

| benga94 explică (pentru Anitta97):

Aaaa pai daca taticu se ocupa cu masini, inseaman ca ai pretentii mari de la iubi al tau care e sau care va fi! Ce logan sau megan, BMW direct!laughing

| Anitta97 a răspuns (pentru benga94):

laughing cum zici tu las-o balta! Eu mi-am spus parerea ...Si daca alegi sa iti iei Logan bafta!

| Smoke323 a răspuns:

Logan merita.

| benga94 explică (pentru Smoke323):

Tu ai logan? Stii cam ce costuri ar fi pentru el? adica toate asigurare, impozit, etc!

| AdytSu_Ady_1990 a răspuns:

Opteaza pentru un ford focus sau fiesta, ca gasesti cu banii astia, avantajul pe langa consum va fi calitatea.