| Emma2313 a întrebat:

Ce stiti despre un Ford Mustang din 1966?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu stiu destule, depinde ce vrei tu sa afli despre masina!

| relian a răspuns:

Un motor si o bucata de tabla.Si daca esti femeie sigur o sa te plictisesti rapid de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e pentru drumurile noastre!

| anonymous09 a răspuns:

Prima generație Ford Mustang este masina originala ponei, fabricat de Ford Motor Company din 1964 până în 1973.

Acesta a fost inițial introdus ca un hardtop decapotabil si cu versiunea Hatchback scos la vânzare anul următor. La momentul introducerii sale, Mustang, partajarea bazelor sale cu Falcon, a fost inserate in segmentul de autovehicule compacte.

Cu fiecare revizuire, Mustang a văzut o creștere în dimensiuni de gabarit și în puterea motorului. După o creștere inițială, vânzările s-au redus constant și Ford a inceput sa lucreze la un Mustang nouă generație. Cu debutul crizei petrolului din 1973, Ford a fost pregătit, după ce a conceput deja mai mic Mustang II pentru modelul anului 1974. Această mașină nouă nu a avut componente comune cu modelele precedente.