| RZV9193 a întrebat:

Chitul se da pe tabla goală sau înainte de aplicarea lui dau cu grund?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Afli care sunt pasii in acest video https://www.youtube.com/watch?v=nwjBug-zjxc

| RZV9193 explică (pentru Simpatic):

Eu am întrebat altceva, în acel videoclip nu zice absolut nimic de chit?‍♂️

| darrio2007 a răspuns:

După.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca indrepti denivelari destul de mari, il aplici direct pe tabla. Pentru ca asa are aderenta foarte mare. Pe grunduri are aderenta mult mai scazuta.
Dupa aplicarea grundului, in procesul de finisare, se mai aplica chit fin in pori, sau chiar in denivelari mici (care nu au fost observate inainte), insa asta este rectificare de ultim moment, nu "metoda corecta".
Grundul trebuie sa acopere chitul, altfel acesta va suge vopseaua, va absoarbe umezeala si se va strica reparatia in foarte scurt timp.
Cei care au raspuns pe aici, probabil au -0, 5 ore de manopera in tinichigerie auto.

| ReddY25 a răspuns:

Dă după

| IulianAciubotaritei a răspuns:

După grund