| TraDeMaDe a întrebat:

Cine stie cat pot lua pe o dacie 1310 berlina an fabricatie 2003 octombrie. Nu e ruginita deloc nu a avut nici un accident niciodata!?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa poti lua cca 10 - 15% din pretul pe care l-ai platit tu.

| TraDeMaDe explică (pentru Ioandelasal):

Am dat 1000 euro acum 3 ani.

| Ioandelasal a răspuns (pentru TraDeMaDe):

Credeam ca ai luat-o de noua si de aceea am spus 10-15%.
Daca nu trebuie sa plateasca timbrul de mediu, respectiv ai inmatriculat-o tu in 2010 si nu ai solicitat restituirea taxei de poluare atunci poti cere si acum 1.000 de euro. Daca trebuie sa plateasca timbrul de mediu atunci poti cca 750 de euro, sa ai de unde lasa.

| robijam a răspuns:

Mai mult de 800 de euro nu iei, nu le mai prea cumpara nimeni fie ele din anii 80 fie de dupa 2000, e scumpa taxa de inmatriculare. Mai bine o dai la rabla si iei tichet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vara trecuta am da una cu 2800 ron, nu am gasit pe nimeni sa dea ma mult

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In jur de 1000 de euro.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Aproximativ 600 euro. Cu 1000 euro îţi iei o maşinuţă cât de cât bună.
Pa-pa.

| hummmer a răspuns:

Din cauză că, cel care o va cumpăra va trebui să plătească o taxă mare(timbru lu poluatu), valoarea Daciilor e mică.Vei lua vreo 5-800 euro, depinde cum tragi de preţ. Baftă la vânzare.

| Nymhadora a răspuns:

Cam 1000 de euro...depinde