| avaurel a întrebat:

Cum aflu dotarile unui autoturism ford?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu seria de sasiu mergi la o reprezentanta ford si vei afla toate detaliile despre model si echipare
Dar nu cred ca este gratiswinking
Nu stiu daca carvertical da si el cumva detalii referitoare la nivelul de dotari?
Mai poti gasi anumite informatii de pe net in functie de cum se numeste echiparea, de exemplu la Nissan Qashqai echiparea Tekna stii cam ce are fata de alte versiuni care nu sunt Tekna

| Violleta2022 a răspuns:

Cum sunt sute de masini ford, zeci de modele cu diverse chestii montate pe ele, ai nevoie sa stii exact ce tip de masina este, din ce an de fabricatie si ce litera ii corespunde acelei masini, fiindca fiecare model si litera are ceva in plsu sau minus, unele putand sa le craesca pretul cu zeci de mii de dolari.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te urci in el si te uiti... Pe butoanele din bord observi daca are parbriz incalzit, clima automata, piele, navigatie... Pe afara te uiti la proiectoare de ceata, modelul farurilor (alea cu xenon si cornering arata diferit de cele pentru saraci - halogen), te uiti daca are trapa, etc.
Aproape toate dotarile sunt vizibile.

| relian a răspuns:

Verifici acel autoturism.Sa stii fara sa ai masina in fata, mai greu, doar dealerul poate sti, sau reprezentanta cum se numeste in RO.
Mai sunt si unele websiteuri, straine in general care dau aceste informatii dupa VIN-ul masinii.
Nu stiu in RO sau UE daca or fi, eu cunosc aici in state astfel de websiteuri, dar dau aceste informatii numai pentru masinile vindute in SUA.