| KooSs a întrebat:

Cum as putea sa scot frana de motor la un scuter chinezesc in 4 timpi? As vrea ca dupa ce ii las acceleratia sa mearga singur fara motor.Si din cate am auzit merge si mai tare.

11 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Daca vrei sa nu mai ai frana de motor, o scoti din viteza si gata rolling on the floor

| alexandra63 a răspuns:

laughing e greu sa tii acceleratia big grin puneti tempomat(cruise control) pe bicicleta laughing ia-ti scotch si lipeste accelratia si gata nu mai ai frana de motor sau vrei sa reduci consumu sa nu mai accelerezi poate ai si noroc sa mearga neaccelerat in deal cu 60km/h incearca sa iti iei sofer sau sa te tracteze cineva laughing sau mergi cu transportu in comun

| KooSs explică (pentru alexandra63):

Altu mai intelgentrolling on the floor)ca mucu.luati-va vacanta wa

| dru1darius a răspuns:

La un scuter nu ai frana de motor, dai drumu la acceleratie si ambreiajul decupleaza, cine ti-a spus asta nu ii mai destept ca o gaina

| a1doru a răspuns (pentru dru1darius):

Tu gandesti man ce spui?rolling on the floor

| KooSs explică (pentru dru1darius):

Nu decupleaza. daca am 60 si dau drumu la acceleratie scuterul pierde din viteza si are tendinta sa scada viteza pana la 10 km/h.si nu vreau asa ceva.

| dru1darius a răspuns (pentru KooSs):

Daca nu decuplateaza, insemna cand tu pornesti roata ti se invarte, adica ambreiajul ti tot timpul deschis, cand dai drumu la acceleratie nu te astepta ca mergi 5 km si viteza ta de exemplu 70km/h scade numa cu 10km/h, la scuter cand ai dat drumu la accelarie in maxim 200m te opresti

| alexTT a răspuns:

Cred ca nu stii ce este frana de motor.

| Mariuuss a răspuns:

Eu zic sa nu te complici lasa-l asa, daca vrei sa incetinesti pe la 60-70 km/h laughing