| Cosmin_Visan_1984 a întrebat:

Cum imi dau seama ca nu functioneaza pompa de ulei?
Am un golf 3 si de dim cand m-am trezit am vazut o pata mare de ulei sub masina... care ar putea fi cauzele?

Răspuns Câştigător
| vasilemokanu a răspuns:

Uita-te dimineata unde vezi pata ca s-ar putea sa fie semringurile de palier slabite si de aceea iti curge ulei sub masina. Cam 80% aia e

1 răspuns:
| Danutz08 a răspuns:

Posibil sa ti se fi slabit un mic surubel de sub masina. Du-te la un service, dai 10 lei si ti-l strange. Daca scoate fum alb-albastrui in exces, atunci 'mananca' mult ulei deci mari sanse sa se fi dus pompa.