| Mkeynes a întrebat:

Cum pot rezolva problema asta pegeuot 307
Se inchide usa soferului dar restul usilor raman deschise ( nu se blocheaza "
Si asa ramane masina mea peste noapte descuitata
Doar a soferului se blocheaza
Si cand deschid o usa portbagajul se deschide.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Vorba cuiva de aici trebuie sa o vada cineva priceput, ori sa faci un diagnostic din ala total, acolo gaseste sigur care ar fi problema.
Daca sistemul asta de inchidere are un modul si sigur are unul, ala ar putea sa fie problema, ori functioneaza defectuos ori este defect.
Masinile astea dupa 2000 au pentru fiecare sistem cate un calculator sa-i zicem asa, modul ori cum il mai numesc altii.
Deci ai nevoie de un scaner din ala suparatu sa faca diagnoza, ala sigur iti spune exact care ar fi problema.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are virusi.

| relian a răspuns:

laughing probabil sunt extraterestrii prin zona
Inchide usile manual iar a soferului spui ca se inchide, asta e tot ai rezolvat problema.
Daca nu ai nimic in masina poate sa stea si descuiata.
Nu ai dat detalii inchizi usa cum? de la cheie de la buton de la ce anume?
Nu ai spus ce an este masina etc.

| Mkeynes explică (pentru relian):

De la cheie o inchid
Ca de la buton tot asa se intampla

| relian a răspuns (pentru Mkeynes):

Vorba cuiva de aici trebuie sa o vada cineva priceput, ori sa faci un diagnostic din ala total, acolo gaseste sigur care ar fi problema.
Daca sistemul asta de inchidere are un modul si sigur are unul, ala ar putea sa fie problema, ori functioneaza defectuos ori este defect.
Masinile astea dupa 2000 au pentru fiecare sistem cate un calculator sa-i zicem asa, modul ori cum il mai numesc altii.
Deci ai nevoie de un scaner din ala suparatu sa faca diagnoza, ala sigur iti spune exact care ar fi problema.

| Demidol a răspuns:

Cum zice @relian: blochezi manual (din interior) la celelalte usi. Si, sa ti-o vada un specialist.

| Edmonds2342 a răspuns:

Ne zici și noua unde anume este mașina? De curiozitate laughing) big grin