| uncetatean123 a întrebat:

Cum se inregistreaza un moped si de ce acte am nevoie?
Trebuie itp? Rca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inregistrarea mopedului se face la primaria localitatii de domiciliu, este nevoie sa aiba ITP si sa ai asigurare RCA.
Procedura de înregistrare de către consiliile locale se stabileşte prin hotărâre a consiliului local, asa ca va trebui sa vezi aceasta hotarare.
In orice caz se vor cere cam aceleasi acte ca la o inmatriculare, respectiv contract de vanzare-cumparare, ITP, RCA, certificat de atestare fiscala de la vanzator.