| Ricardo95 a întrebat:

Cum se întreține o baterie auto?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Bateriile moderne, nu mai au nevoie de nici un fel de întreținere.
În cel mai rău caz, ai putea să menajezi, ca să zic așa...
În principiu să fii mereu atent să nu uiți farurile sau ceva consumatori porniți peste noapte, ca să nu o descarci, în rest... nu prea ai ce să-i faci.

| ionutss a răspuns:

Pai o baterie trebuie sa fie folosita tot timpul. Daca folosesti masina f rar nu o sa aiba o viata prea lunga pentru ca niciodata nu se va incarca suficient. Sa ai incarcarea buna la alternator si din cate stiu eu e bine ca odata la 3-4 luni de zile sa o pui pe un redresor...asta am inteles de la niste electricienihappy