| cosmindaniel1978 a întrebat:

Cum se masoara instalatia la unFirstBike in 2T?
Nu prea are el fire, cineva a incercat sa-i puna baterie si restul, el de fabrica nu are.
Magnetoul are 4 fire: Alb< Galben< Rosu

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Cum adica sa masori? Asa e din fabrica, nu ii poate face nimeni modificari, risti sa arzi magnetoul.

| DaniTDCI a răspuns:

Acel cineva poate a incercat sa puna baterie pentru faruri, semnalizari. corect? acel cineva e cam batut in cap de oarece acel moped nu are releu de incarcare, daca acel cineva ar pune o baterie atunci nu ar mai primi buja suficient curent, astea sunt improvizatii doar.