| Tonylng15 a întrebat:

Daca abia am luat permisul si tati are doar masina de serviciu unde lucreaza, pot sa o conduc? Adica ce mi ar face politia in situatia asta? Am auzit ca pot sa ma acuze de furt masina fiind pe firma la care tata lucreaza

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ignora mizeria scrisă de Violetta cu asigurare de începător. Nu exista așa ceva.
In al doilea rând politia nu te acuza de nimic atât timp cât ai actele masinii în regula

Singura chestie e politica firmei la care lucrează tatăl tău legat de cine conduce mașinile firmei

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Violenta e din altă țară și nu știe cum merg lucrurile aici.
Multe răspunsuri ale ei sunt total "pe lângă", și adesea jignitoare.
Dacă tatăl tău spune că poți conduce mașina lui de serviciu, atunci nu e nicio problemă. Doar să pui "lămâile" pe parbriz și lunetă.

| Simpatic a răspuns (pentru mihai69):

Corect pana acum, la care adaug faptul ca se fac modificari asupra legii RCA, astfel ca mai nou vor fi trecuti in polita RCA si soferii care conduc o anumita masina la care nu sunt ei proprietari.
Sa vad atunci cum vor unii care merg pe RCA-ul altorawinking
Dar intuiesc ca vor exista si aici hibe doar traim in RO happy

| KovacsB a răspuns:

Nu este nicio problema cu politia.
Asigurarea ar putea sa faca probleme in caz de accident dar depinde ce tip de contract au stipulat.