| liviuuu a întrebat:

Daca imi cumpar folie carbon pentru masina, si o montez in fata blocului mai trebuie omolagata R.A.R?

Răspuns Câştigător
| RoxanaCC a răspuns:

In principiu ar trebui omologata..stiam ceva de genul "daca este acoperita in proportie de n % atunci nu trebuie omologata" nu stiu valoarea lui nhee hee deci ca sa nu te risti, mai bine intereseaza-te exact.

5 răspunsuri:
| EddiWeed a răspuns:

Poti sa o montezi unde vrei u, atata timp cat folia pe care o cumperi are certificat de omologare si primesti niste stikere pe care le lipesti pe sub folie nu e nici o problema.trebuie sa treci in certificat cine a montat folia, te treci pe tine

| EddiWeed a răspuns:

Scuze,am crezut ca este vorba pentru folie de geamuri

| marcous a răspuns:

Normal ca trebuie. Orice cocalareala trebuie omologata. Daca masina nu e ca in talon, iti opreste talonul la primul control, si te pune sa o dai jos.

| cicky6 a răspuns:

Da,mai trebuie

| liviuuu explică:

Va multumesc pentru ajutor.