| Eugeniusu a întrebat:

Dau pentru permis, dar oare pot lua sala doar din orele de legislatie care le fac la scoala auto? Fara sa citesc din cartea aia, am sanse? Adica daca as invata doar indicatoarele si semnele de circulatie din carte, si atat? Nu prea imi intra in cap ce scrie in carte, sunt multi termeni si cuvinte necunoscute... Niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu ai cum sa iei sala doar din orele de legislatie, pentru ca acolo inveti esentialul.

Daca nu retii legislatia invata macar semnalele politistului, prioritatea de trecere si semnele de circulatie si dupa te apuci sa faci Mediul de Invatare de pe e-drpciv.ro si sigur iei sala daca parcurgi mediul de invatare de 2 ori.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cate teste faci inainte de examen

| BJK1903 a răspuns:

Fa teste dupa site-ul www.pdc.ro si fa cele 42 de chestionare si sigur o sa il ei. Sunt intrebari logice, si poti sa le inveti repede si usor. Eu luna asta sau cealalta voi da examenul atuo(sala) si am inceput sa invat fiecare chestionar. Numai bine, sper sa ei sala din prima si traseul la fel. Eu nu invat deloc legislatia, am invatat doar semnele de circulatie si chestionarele.