| Dei17MI a întrebat:

De ce cand am scos filtru de particule si catalizatoru consuma mai mult de la 6, 7 a ajuns la 9, 10%

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai logic, de ce le-ai scos? Trebuie schimbate cu unuele noi daca erau infundate, catalizatorul nu este deloc ieftin dar automat consuma mai mult daca le scoti si ai noroc ca iti ia doar cu 3 litri in plus, sunt situatii cand consumul sare cu 8-10 litri pentru ca se modifica toate calculele de parametru ale motorului!