| Daniela2016 a întrebat:

De ce masina Dacia 1300 da cu spatele atunci cand dau viteza 1 si 2? (patina nu are nimic). Cateodata nu intra deloc in viteza.
VA ROG SA RASPUNDETI CAT MAI REPEDE! dau funda!

3 răspunsuri:
| sergiubest97 a răspuns:

Vitezele s'au desincronizat, nu e o problema grava dar daca nu te pricepi nu are rost sa incerci sa o repari tu... mai bine mergi la un service si in 30 min totul e reparat cu 50-100 lei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La a 2-a e posibil sa intre R, dar la a1a nu prea cred. Explica mai clar ce sa intampla.
Daca patina zici ca e bine reglata, verifica tampoanele motor si cutie.

| Daniela2016 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Vitezele 1 si 2 intra in R (spate) iar in celelalte viteze nu mai intra.