| Denisswa17387 a întrebat:

De ce merge masina in Șuturi si scad dintr-o data turatiile si perde din putere la semafoare parca merge in 3 cilindri si vibreaza foarte tare?

Răspuns Câştigător
| marian5946 a răspuns:

Schimba bujiile, daca nu se rezolva cel mai probabil ai o problema la alimentare, posibil pompa de benzina/motorina.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Posibil sa fii pus motorina in loc de benzina sau vice versa
2. Posibil sa fie apa in benzina
3. Posibil sa fie o defectiune de motor sau pompa de alimentare cu benzina ori motorina
4. daca este o masina mai veche... posibils a fie un ciclndru spart si nefunctional.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da mai multe detalii (motorizare).

| Denisswa17387 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

1.8 Benzina este un Renault laguna1

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Denisswa17387):

Inlocuieste bujiile daca au mai mult de 10. 000km, impreuna cu fisele si filtrul de aer.
Curata si clapeta de aer, cu un spray. Daca problema persista, fa o diagnoza.

| xerxes1 a răspuns:

Poate chiar merge in 3 cilindri.

| George192 a răspuns:

Este de la benzina are apa incearca sa o iei din alta parte sau sa cureti bujiile

| ClarissaIssuta a răspuns:

Poate este o defecțiune la motor. Indicat ar fi să te duci la un mecanic cu ea să vezi exact problema.

| BRDBRD a răspuns:

Ambreiajul, si mie mi-a facut la fel, iese un miros ciudat?

| Denisswa17387 explică (pentru BRDBRD):

Nu are nici un miros