| aimullah123 a întrebat:

De ce soferii de camion pun avariile cand franeaza?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa atentioneze pe aia din spate ca in fata s-a produs un accident, e coada mare trafic aglomerat in orele de varf, sau de fel in UE care merg la drum lung mai da avarii cand masiniile mici le da flash sau altii cu tiru o fac sa revina pe banda 1 drept multumire - sau stanga dreapta din semnalizare de cateva ori.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sa semnalizeze o oprire mai neasteptata, cum ar fi o coada de masini (bariera, lucrari, accident, etc).
Sau daca urmeaza sa franeze brusc, pentru a evita ceva; atunci cand apuca, pun avariile.
Si eu folosesc avariile, cand sunt ultimul intr-o coada, iar vizibilitatea celor ce vin din spate este un pic mai redusa; mai ales daca e vorba de un drum din afara localitatii.

| Digikey a răspuns:

Daca franez energic la mine se activeaza automat avariile.