| anonim_4396 a întrebat:

Este necesara viza in Elvetia pentru soferii de camion, din Romania UE?

2 răspunsuri:
| alexandra_3253 a răspuns:

Nu cred...nu neaparat...iti trebuie buletin doar...asa cred eu... oriqm tu incearaca sj vezitongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Turistii romani in general nu pot circula sau tranzita Elvetia decat cu pasaport cu data de validitate pe inca cateva luni valabila, neexpirata, la data intrarii in Elvetia... pentru soferi intrebati la politia de frontiera, ei stiu (Nadlac, etc.)