| FanMedical a întrebat:

De ce vârsta minimă pentru a conduce un tir este 21 de ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa a fost stabilit prin OUG 195/2002. Cred ca s-a tinut seama de dificultatea mare a conducerii si atunci s-a fixat o varsta mai mare, pentru a fi mai bine pregatit fizic si psihic.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru ca mai ales cei care pun intrebari din astea sunt imaturi si nu realizeaza responsabilitatea ca o masina de 40 de tone nu e tot una cu o acutitoare de 900 de kg.

| Nan11 a răspuns:

...Paraziti: Egali din nastere. Asta din punctul meu de vedere, pot fi persoane abte chiar si la 18 ani dar pot fi si unele care din anumite cauze nu au destula competenta.