| mitza909 a întrebat:

De curand am obtinut permisul auto.conduc aceiasi masina cu tatal meu.eu trebuie sa am pe masina semnele de incepator pentru ca am mai putin de un an, iar tata are multi ani de cand are permis. intrebarea este daca circula si el cu semnele acelea pentru ca sa nu le pun si sa le dau jos de fiecare data ...primeste amenda?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu primeste amenda pentru ca la controlul rutier ii vede permisul si daca il intreaba de ce are alea puse ii explica la politai ca si tu iei des masina ca sa nu le dea jos intruna si sa le puna, si nu-i face nimic.

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Da, primește amendă, dar le poate da jos oricând vrea, că sunt prinse cu ventuze nu cu super glue.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic da, in practica nu cred

| AgathaRo a răspuns:

Amenda nu primeste fiindca are vechimea permisului. Pe verso unde este trecut categoria si data obtinerii. Politia de cate ori m-a oprit nu m-a intrebat cu toate ca am vechimea de 6 luni si numai am "lamaiile" pe parbriz si luneta.

| florykbals a răspuns:

Da,primeste amenda

| denismen a răspuns:

Da primesti amenda din pacate big grin