| emoboy a întrebat:

De curiozitate,Insignia, Noul Passat sau S60? Ce parere aveti despre motoarele diesel de la Volvo?

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca ai bani de Volvo clar nu se compara decat cu Mercedes sau cele de super lux, Bugati, Maybach si cam atat! Daca nu Passat si apoi Insignia, avantajul este ca la Insignia este mai ieftina intretinerea, la S60 si Passat tot cam pe acolo!

| emoboy explică:

Cum am spus, doar de curiozitate.Imi place mult S60(1,6diesel de 115cp si un consum mediu de 5l-daca il obti) si poate il iau la second-hand.Am vazut pe un site, si rivalii masinii sunt:Seria 3, Audi A4, Mercedes C-klass si nu Insignia, Passat sau C5 sau mai stiu eu ce.Dar ma gandeam ca de Passat este VW si poate ca are motoare mai bune.

| FPI a răspuns (pentru emoboy):

Nu au motoare mai bune nici pe departe sunt mult mai solide cele de la Volvo mai ales 2.0 TDI de la Volkswagen sunt extrem de pacatoase la injectoare 70% nu duc mai mult de 70-80.000 un prieten are service schimba la injectoare in prostie si un injector costa 400 de Euro

| FPI a răspuns:

Eu as alege clar S60 dar depinde ce vrei tu sedan sau combi? si la S60 as alege intre 1.6 si 2.4 diesel 2.0 ii de evitathappy

| Azµre a răspuns:

Volvo All The Way!