| wwwAnonimawww a întrebat:

Deci, in ianuarie fac 18, si luna viitoare vreau sa ma apuc de scoala de soferi...invat legislatia din 2011. si in ianuarie intra cea din 2012.straight face! din ce dau sala?straight face. nu prea ma pricep eu la chestii de genu.laughing daca ma poate ajuta cineva.batting eyelashes!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Examenul teoretic se poate da la 17 ani apoi la 18 ani dai examenul practic. Trebuie sa ai 17 ani si 4 luni pana la implinirea majoratului altfel nu poti da examenul teoretic.

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu se va schimba legislatia in 2012 deci stai linsitit!

| mgtow a răspuns:

Din legislatia care se va aplica in 2012.

| goejoy a răspuns:

O sa dai din legislatia care va fi in vigoare la data respectiva

| Intruder19 a răspuns:

Cand o sa dai tu in ianuarie o sa dai din legislatia din 2011.

| wwwAnonimawww explică:

Si atunci va trebui sa astept.pana in ianuarie?happy

| mgtow a răspuns (pentru wwwAnonimawww):

Examenul teoretic se poate da la 17 ani apoi la 18 ani dai examenul practic. Trebuie sa ai 17 ani si 4 luni pana la implinirea majoratului altfel nu poti da examenul teoretic.