| mitzu09 a întrebat:

Detin un bmw 318d e90. Recent a aparuit un huruit mic la roata dreapta fata. Apare la viteze de 40-60 km/h, la viteze de 90 ft rar si cateodata daca o mai las sa curga 2 m la semafor. Am schimbat placutele de frana si tot se aude... si problema e ca nu se aude tot timpul. cateodata dupa ce merg vreo 20-25 de min cu masina. Asta la mers pe drum drept; daca ciupesc frana sau misc putin de volan zgomotul dispare. Mai nou am descoperit ca imi trage putin si dreapta...
Are idee cineva de la ce este?

3 răspunsuri:
| MariusA99999 a răspuns:

De acel zgomot nu stiu ce sa iti spun dar in schimb iti pot spune de ce trage putin dreapta. S-ar putea ca sa ii fi schimbat capul de bara(stanga sau dreapta) si s-a dereglat unghiul de fuga. Daca nu e asta atunci ai probleme cu caseta de directie sau cu bilielele. Sper ca te-am ajutat

| catalinCata92 a răspuns:

Vezi rulmentul... ia si ridica partea unde se aude zgomotul pe cric si invarti de roata vezi daca huruie este rulmentul si vezi poate iti înfrânează poate pistonasul la etrier si in ultimul caz am patit si eu acelasi zgomot care iesea (auzea) de la cauciuc schimba rotile de pe stanga pe dreapta si vezi daca se mai aude...astept răspuns

| StefanescuAlex a răspuns:

Salut, nu vrei sa il vinzi?