| apostolrazvan10 a întrebat:

Hey.
Mi-am cumpărat un fiat panda 4×4, am schimbat pe ea plăcuțele de frane, am schimbat mai tot la ea ca trăgea dreaptă. Totul mergea bine, nu mai trăgea dreaptă în timpul frânarii, nu nimic.Alaltaieri din pacate iar, cursa pedalei de frana e lungă și se trage spre dreapta, dar de data asta foarte putin. De ce oare?
Tin sa va spun ca am coborât de pe un drum asfaltat mare si mi-a luat foc roata dreaptă, noroc ca am vazut la timp...
Ce pot sa ii mai fac la masina asta? A mers bine 2 saptamani acum iar nu mai merge...

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Masina o duci inapoi, ca e jaf, iar de pe telefon scoate-ti autocorrectul, ca nu stie romaneste.

| apostolrazvan10 explică (pentru ardnaxur1961):

Eu am cerut un sfat nu Ti am cerut sa imi zici mie cum exmasima da-mi tu 3000 euro sa iau o mașină bună daca stii sa vorbesti urat... puteai sa ma ajuți cu un sfat bun

| Violleta2022 a răspuns:

Du-o inapoi de unde ai luat-o, daca are atat de multe defectiuni.
Iar daca trage roata, probabil ai nevoie sa-i faci geometria, cel mai probabil a fost lovita rau si este suie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa o duci la un mecanic care sa pricepe sa iti puna la punct sistemuld e franare