| anonimbuc21 a întrebat:

Detin un Opel h 2005 si nu-mi funcționează spalatoarele de faruri.
Nu se ridica nu se întâmplă nimic.
Soluții?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au incremenit din cauza ca masina e veche, o duci la mecanic

| sierra1 a răspuns:

Atelier, meșter, văzut, reparat, plătit, bucurie, fundă la useri pe tepeu (persoanele prezente se exclud)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Service!
Ai o pompa electrica ce ar trebui sa porneasca in momentul in care speli parbrizul mai lung, o instalatie de furtunase care duc spre spalatoare, iar spalatoarele ar trebui sa iasa in afara din presiunea apei, si sa se retraga apoi.
Verifica lantul asta de "intamplari", si vezi unde e problema. Daca nu porneste nici pompa electrica, atunci vezi daca ii vine curent, fa rost de diagrama cablajului, vezi unde si care releu sau modul e vinovat, etc.

| sierra1 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

"atunci vezi daca ii vine curent, fa rost de diagrama cablajului, vezi unde si care releu"

cine știe astea, NU intreabă pe nimeni, FACE EL!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru sierra1):

Stiu, dar cei care intreaba asta, au impresia ca mecanicii sunt hoti, si nu vor sa explice nimanui chestiile astea "floare la ureche". Eu de asta le explic, sa vad daca reusesc sa gaseasca macar pompa si sa ii masoare mufa.

| sierra1 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

"sa gaseasca macar pompa si sa ii masoare mufa" - SF

| RoCkKiD a răspuns:

Uita-te la sigurante prima data.