| Valentin2233 a întrebat:

Dintr un motor de 2.0 benzina de 200 cp cu cativa bani băgați in el scoti 250 3000-4000 euro cu interne motor, sistem de evacuare, radiator, turbina, tuning box dau funda si daca nu ies 250 măcar spuneti-mi cam cati ar iesii

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eu am pus si boxe de 7500 de wati si am 100 de cp in plus.

| maximoionut a răspuns:

Stai un pic sa ne intelegem, acel motor nu are cum sa ajunga la 200 cp doar in cazul in care iai umblat in chip atunci da ai o performanta mai buna dar nu este indicat deci, daca ai intreaga masina iei pe putin 2500 de euro iar daca vorbim de motor cu toate aceste accesorii sa stii ca iei banii astia poate chiar mai bine am cumnat mecanic si am habar de mecanica, insa daca le vinzi separat iti iei mai mult iar daca vrei sa vinzi totul la pachet faci un pret nu mai putin de 2500

| relian a răspuns (pentru maximoionut):

Scuze ca ma bag si eu, cum adica la motoru ala nu ai cum scoate 200 de CP? Pai asa e din fabrica cu 200 de cai, orice motoor de 2 litri scoate lejer 200 de cai.e vorba de motoare pe benzina nu de puturoase diesel.Deci sunt si din fabrica motoare de 2 litri care scot 240 de cai putere.Pai uite bmw 328i 2 litri scoate 240 de cai asta din fabrica nu sa-i faci tu mai stiu eu ce.Acum cit costa poate spune numa cineva care a facut asa ceva sau sa intrebe la aia care se ocupa cu asa ceva.Pe aici nu stiu citi is care au masini de genu a sta si sa mai si facut upgrade.Nu vad la cei trebuie asa ceva, asta daca nu cumva face curse, omoara masinile, ca numai astia isi fac upgrade la masini.

| Valentin2233 explică (pentru maximoionut):

E vorba de un golf 5gti