| Vasilicamosbatran a întrebat:

Dobitocul de varumiu, mi-a facut farsa la masina si mi-a vopsit usile in alta culoare.
Asta nu ar fi o problema, ca le fac inapoi cu el.
Dar acum nu se mai duce vopseaua de pe geamuri.
Nici cu apa, nici diluant, nici benzina.
Ce as mai putea face?
Si mai observ acolo unde a dat cu vopsea pe usi, ca se duce vopseaua originala ca un fel de lac, nu stiu sa ma exprim.
Rog ajutor.
Funda.

31 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Hai ca esti tare. Si dovedesti cit de meserias esti. Ce, crezi ca masina se baga cu totul in cuptor?!? Ca sa se topeasca plasticele? Frate, se demonteaza tot ce nu e metal de pe ea la o vopsire totala. De aceea si costa atit de mult, pentru ca e inclusa si munca pana a ajunge acolo si a reface inapoi masina. Cum crezi ca arata o masina vopsita cu chederul de la parbriz pe ea, de exemplu happy? Poate tu o acoperi cu banda, sau vaselina, cum am invatat in fabrica sa fac daca trimt ceva la vopsit si vreau ca o parte sa nu fie atinsa de vopsea, dar ramane partea care intra in cheder nevopsita, si atunci e zero, treaba de mintuiala, mai ales ca de acolo incepe sa apara rugina cel mai adesea. De aceea trebuie demontat totul. Daca vrei sa fie treaba facuta ca lumea.