| PumpkinDoll a întrebat:

E posibil sa faci o Dacia 1310 pentru 2019? Adica sa-si puna cineva ambitia si s-o faca dar cu anumite modificari majore, tunata si poate chiar sa coste mai mult decat modelele noi de masini mai scumpe.BMW,Mercedes,Audi etc.

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Depinde. Poti merge cu modificarile atat de extrem incat nici sa nu mai fie dacie. Sa-i raman doar volanu de dacie.
Cunosc pe cineva care a modificat-o si i-a pus interior complet din lemn lucios cum vezi pe masinile alea de sute de mii de euro + pornire la buton ( fara cheie ) + multe alte prostii. E pasionat de asa ceva.

| PumpkinDoll explică (pentru Ineys):

S-o modifice, dar in acelasi timp sa se vada ca e dacie.

| Ineys a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Pe exterior tot a dacie arata. Dar pe interior nu.

| PumpkinDoll explică (pentru Ineys):

Pai la asta ma refeream, sa se vada ca e dacie. poti da link cu masina/poza?

| TheGentleman a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Ia de aici: https://www.youtube.com/watch?v=mEz2RncGtxw

By the way... Uită-te la Wheeler Dealers (Mașini pe alese) sau Car SOS (SOS mașini clasice) sau chiar și la Kount Customs și vei vedea acolo mașini vechi aduse la starea de funcționare și confort din prezent. Dacă acele mașini pot fi modificate și reparate, Dacia de ce n-ar putea fi?

Numai că Dacia nu valorează precum Land Rover, Chevy sau Camaro clasic;)