| Sp4RkMan a întrebat:

E posibil sa fie radiatorul infundat daca tot motorul se incalzeste iar radiatorul deloc?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi si termostatul.S-a blocat pe inchis.

| 0rlando a răspuns:

Deși este puțin probabil, da, poate fi înfundat, dar cel mai probabil s-a defectat termostatul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca motorul se incalzeste pana la fierbere iar radiatorul deloc, sigur e termostatul. Nu e o piesa scumpa, poate fi sub 50 de lei, in functie de masina.

| Vektor a răspuns:

Probabil Termostatul este defect si nu circula apa din motor spre radiator

| Sp4RkMan explică:

Da, stie cineva unde se gaseste termostatul la kawasaki zxr 400? e ceva la radiator deasupra, dar nu sunt sigur happy