| RomeoR a întrebat:

E problema daca schimb placutele de frana la motocicleta, in timp ce acestea au putina rugina pe ele?Cu ce se poate curata? (rugina este pe partea in care placuta atinge discul)

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

La masina se intampla la fel cand ploua mult si se usuca apa placile raman ruginite si discurile de frana la fel iar cand franeaza soferul se aude cum scartaie pana se duce rugina. Daca nu ai ce face slefuieste dar nu e necesar.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e necesar sa le schimbi pentru ca rugina se duce cand mergi cu motocicleta si franezi de cateva ori.

| RomeoR explică (pentru mgtow):

Crezi ca ar trebui sa o curat putin slefuindo?

| mgtow a răspuns (pentru RomeoR):

La masina se intampla la fel cand ploua mult si se usuca apa placile raman ruginite si discurile de frana la fel iar cand franeaza soferul se aude cum scartaie pana se duce rugina. Daca nu ai ce face slefuieste dar nu e necesar.

| Arthur a răspuns:

Nu ai probleme din cauza ruginei.

| Arthur a răspuns:

Nu ai cum să ai probleme.

| Arthur a răspuns:

Nu ai probleme.

| Arthur a răspuns:

Nu ai cum să ai probleme din cauza ruginei. Problemele apar când este prea tocită.